Depilacja laserowa

Depilacja laserowa- to efekt gładkiej skóry na zawsze! 
Jest to skuteczny sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia i zażegnanie kłopotów z wrastającymi włosami, podrażnieniami, bólem oraz częstą depilacją czy goleniem. 

W naszym salonie trwałe usuwanie owłosienia wykonujemy najnowocześniejszym medycznym laserem diodowym X-Lase, który posiada funkcję Motion Speed. Jest to przełom w komforcie pacjenta i szybkości epilacji. Łączy ona w sobie silne chłodzenie z nieprzerwaną emisją szybkich impulsów laserowych w ruchu ciągłym, a nie w pojedynczych strzałach. Doprowadza to do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w miejscu docelowym, bez ryzyka uszkodzeń, a także jest znacznie mniej bolesne, od tradycyjnych laserowych metod usuwania owłosienia.

Fotoepilacja  wykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez laser diodowy 810 nm jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

Cykl włosowy składa się z trzech faz: anagen - faza wzrostu (tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg), katagen - trwa około 3 tygodni, w tej fazie włos obumiera; telogen - faza usunięcia martwego włosa. Długość trwania poszczególnych faz jest różna w różnych obszarach ciała.

Ilość zabiegów zależy od wielu czynników: rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym dłuższa będzie musiała być terapia.

Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegowa. Odstęp pomiędzy epilacją nóg i rąk wynosi 6-8 tygodni, na pozostałych częściach ciała 4-6 tygodni. Na większości obszarów należy wykonać od 6 do 10 zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu.
4 tygodnie przed serią zabiegową nie wolno wykonywać innych metod usuwania owłosienia, można jedynie golić włosy maszynką. 24-48 godzin przed każdym zabiegiem należy zgolić włosy, tak aby w momencie zabiegu miały one ok. 1 mm długości.

Przeciwwskazania lub ograniczenia:
- ciąża, laktacja
- choroby autoimmunologiczne
- nowotwory
- poparzenia słoneczne
- aktywna opryszczka w miejscu poddawanym zabiegowi
- skłonność do powstawania bliznowców, keloidów
- przyjmowanie substancji/leków fotouczulających ( np. dziurawiec, nagietek, rumianek,
  kozłek lekarski oraz  antybiotyki)
- rozrusznik serca, zakrzepica, zapalenie żył
- stany gorączkowe
- mocna lub świeża opalenizna
- terapia retinoidamiNewssletter - zapisz się teraz!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI I SPECJANE OFERTY!
 

Kontakt

KORCZYNA

ul. Rynek 1, 38-420 Korczyna
tel. 13 43 88 177
tel. 534 899 260
e-mail: salonreich@gmail.com

Godziny otwarcia:
pon-pt: 8:00 - 18:00
sob: 8:00 - 14:00
salon REICH © 2024